E-ticaret Sayesinde Potansiyel Müşterilerinizi Kaçırmayın

  Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile birlikte insanlar daha çok dijital dünyaya adapte olmakta ve günlük yaşam aktivitelerini dijital mecralara uyarlamaktadır. İnsanlar, çoğunlukla alışveriş kararlarını ve davranışlarını artık dijital mecralar aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Günümüzde ve gelecekte e-ticaret’te faaliyet göstermeyen firmalar ya daha azı ile yetinecek ya da artan rekabet koşulları nedeniyle varlığını sürdüremeyecektir.

  Dünya genelinde e-ticaret hacmi git gide yükselmektedir. Günümüzde e-ticaret hacmi dünya genelinde 1,6 trilyon dolardır. Ülkemizde ise bu rakam 17,5 milyar TL’ye ulaştı. Dünya genelinde 2020 yılında e-ticaret hacminin 3 trilyon dolar olması beklenmektedir. Verilerden elde edilen kanıya göre e-ticaret hacmi 2020 yılına kadar tam iki katı artacaktır. Bu pastadan dilim alacak şirketlerde e-ticaret sektöründe olanlar olacaktır. Sizin hala e-ticaret siteniz yok mu?

  Mobil Telefonlar E-ticarette Önemli Rol Üstleniyor

  Artık hepimizin elinde akıllı telefonlar, internette, sosyal medyada dolaşmakta ve satın almalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Mobil telefonların e-ticaretteki payı oldukça büyüktür. Özellikle son yıllarda birçok firma mobile yatırım yapmaktadır. Google mobil uyumlu olan web sitelere önem vermektedir. TÜSİAD’ında içinde bulunduğu e-ticaret raporlarından alınan verilere göre 2021 yılında mobil cihazların e-ticaretteki payı %55 olacaktır. Peki sizin hala mobil uyumlu web siteniz yok mu?

  Mağazanızın Önünden Geçenlerle Yetinmeyin

  Sadece mağazadan satış yapma devri artık geçmişte kaldı. İnsanları Google’da işletmeleri için reklamlar verip e-ticaret sitelerinden satış yapmaktadır. Günümüzde İstanbul’daki bir işletme Türkiye’nin farklı şehirlerine ürün veya hizmetlerini satabilmektedir. Çünkü ürün veya hizmetlerinizi birçok insan internet üzerinden aramaktadır. Potansiyel müşterilerinizi rakiplerinize kaptırmamak için sizin dijitalde var olmanız gerekmektedir.

  Sizde zükkan e-ticaret paketleri ile e-ticaret’e adım atın. Rakipleriniz ile mücadele edip potansiyel müşterilerinizi kaçırmayın. Unutmayın müşterileriniz sadece mağazanızın önünden geçenler değildir.

  Categories: E-TİCARET

  Leave a Reply


   

  Twitter

  No public Twitter messages.